Wolontariusze z naszej szkoły


W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym podjęto wartą uwagi inicjatywę, a mianowicie 15 czerwca br. kilkoro uczennic z V klasy (Ola Rawska, Ola Duszka, Kasia Bojarska i Weronika Dutkiewicz) pojechały z wizytą do niepełnosprawnych dzieci przebywających w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie.
Podczas odwiedzin wolontariuszki wzięły udział w grach i zabawach sportowych z podopiecznymi ośrodka. Na pożegnanie obdarowały nowo poznanych kolegów prezentami ufundowanymi przez Fundację Orange.
Za organizację wyjazdu odpowiedzialny był pan Jarosław Salamon, będący wolontariuszem Fundacji Orange, rodzic uczniów z naszej szkoły.
Wyjazd mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców. Wizyta w ośrodku była bardzo ciekawym i uczącym doświadczeniem dla dzieci. Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w nich potrzebę niesienia pomocy, wsparcia dla innych. Odwiedzając ośrodek, dzieci poznają różne aspekty życia. Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa akcja!

 

Źródło: strona Urzędu Gminy Wiązowna

  • IMG_3846-1024x768