Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Pawła Apostoła w Zakręcie „Zasłużonym dla Gminy Wiązowna”


Rada Gminy Wiązowna na czele z Wójtem nadali ks. Tadeuszowi Firysiukowi tytuł „Zasłużony dla Gminy Wiązowna” za posługę duszpasterską jaką z oddaniem pełni w parafii w Zakręcie oraz aktywny udział w życiu lokalnej społeczności.

Uroczystego wręczenia, podczas mszy świętej w niedzielę 5 lipca br., dokonał wójt Janusz Budny. Na ręce proboszcza zostały złożone także kwiaty.

Po mszy świętej odbył się uroczysty obiad na plebanii, na którym zgromadzili się władze gminy Wiązowna, dyrektorzy i kierownicy jednostek i instytucji oraz przedstawiciele firm. Nie zabrakło smakowitej dziczyzny oraz pysznych wypieków. Atmosfera była bardzo przyjazna i sprzyjająca wielogodzinnym rozmowom na tematy dotyczące dalszego rozwoju Zakrętu i inne, nie co mniej oficjalne. Dzięki ciepłemu i serdecznemu przyjęciu przez proboszcza, wspaniały humor dopisywał wszystkim gościom do ostatniej chwili.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Wiązowna” został ustanowiony z okazji 25.lecia samorządu i przyznawany osobom, którzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza swoją pracą wyjątkowo pomagali w budowie gminnego samorządu i przyczyniali się do rozwoju lokalnych społeczności, podejmując działania w tym kierunku.

Nagrodzonych osób jest dużo więcej, co cieszy, że wokół nas jest tylu aktywnych społecznie ludzi, miejmy nadzieję, że tendencja będzie wzrastała i osób angażujących się na rzecz spraw dotyczących lokalnego rozwoju będzie jeszcze więcej!

  • 059
  • 020
  • IMG_0007
  • IMG_0016
  • IMG_0026
  • IMG_7584