II EKO PIKNIK w Zakręcie za Nami!


To był wyjątkowy piknik! Setki mieszkańców, konkursy, zabawy i koncerty gwiazd. Na EKO PIKNIKU bawiliśmy się już po raz drugi. I po raz drugi imprezę organizował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Wiązowna przy wsparciu mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców z Zakrętu.

DSC_0739 PP_IMG_7825 PP_IMG_7864 PP_IMG_7905 PP_IMG_7971 PP_IMG_7985 PP_IMG_8206 PP_IMG_8400

PP_IMG_8475Ekologiczne konkursy dla młodszych i starszych, gry, zajęcia plastyczne, warsztaty rodzinne. Bawiliśmy się od rana do późnych godzin popołudniowych. O atmosferę dbali animatorzy. Były pokazy ptaków drapieżnych, dmuchany plac zabaw, karuzele i trampoliny, a wieczorem koncert gwiazd: zespołów Akcent, Power Play i Video. Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Specjalnie dla nich wstąpił na scenie zespół DeeDee i Tonio – kolorowy duet, który tworzy i śpiewa dla dzieci. Oczywiście, nie mogło zabraknąć waty cukrowej, popcornu oraz lodów. Tak jak w zeszłym roku prowadzona była zbiórka elektrośmieci, które można było wymienić na sadzonki sosny.

EKO PIKNIK to oprócz zabawy także edukacja. Odbył się konkurs na najciekawsze EKO w którym uczestniczyły placówki oświatowe.

Podczas pikniku zostały zaprezentowane prace przygotowane przez dzieci. W tym roku hasło prac brzmiało „Palący temat – niska emisja”. Piknik był także okazją, aby podziękować mieszkańcom za udział w akcji sprzątania, która na terenie gminy odbyła się 15 i 16 kwietnia. W tym roku sprzątała z nami rekordowa liczba osób. W akcji udział wzięli mieszkańcy gminy, pracownicy urzędu gminy, jednostek samorządowych, a także 27 sołectw, 9 placówek oświatowych, 2 kluby sportowe oraz 3 indywidualne grupy. Efekt prac widać w całej gminie. Zrobiło się naprawdę czyściej. Koordynatorzy sprzątania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas po to, by w naszej okolicy było czyściej! Na specjalne uznanie zasługują Nasi mieszkańcy. Zakręt sprzątało aż 80 osób i zebraliśmy 262 worki śmieci oraz jeden kontener z terenu Kółka rolniczego.To niekwestionowany rekord!

II EKO PIKNIK już za nami. Ale nie mamy najmniejszej wątpliwości, że za rok znów spotkamy się na tej imprezie!